Czy wiesz, że trwałość zapachu nie zależy tylko od stężenia i charakteru esencji zapachowych, ale wpływ może mieć również sposób i miejsce aplikacji perfum?

Czego nie robić

Aplikując perfumy na nadgarstki bardzo często odruchowo pocieramy je o siebie, należy jednak tego unikać - zmniejsza to intensywność zapachów i "spłyca" uwalniające się aromaty. Jest to jeden z najczęściej powtarzalnych błędów, jaki popełniamy podczas aplikowania perfum. 

Gdzie aplikować perfumy

Perfumy najlepiej rozpylać na nadgarstki, zgięcia kolan, łokci lub na dekolt, skóra w tych miejscach, jest cienka i szybko się nagrzewa co sprzyja uwalnianiu się woni perfum.

Warto wybrać 1-2 miejsca na ciele i tam aplikować perfumy, żeby zapach nie był zbyt intensywny i przytłaczający. 

Trwałość zapachów

Trwałość zapachów zależy również od kondycji i rodzaju naszej skóry. Jeżeli skóra jest sucha - pomocny może okazać się bezzapachowy balsam, który rozprowadzony przed użyciem perfum znacząco wydłuży ich trwałość. 

Włosy

Włosy bardzo dobrze wiążą zapachy, należy jednak pamiętać, że perfumy w swoim składzie mają alkohol, który może je przesuszać. Rekomendujemy metodą prób i błędów sprawdzić, jak włosy reagują na zapachy.

Comments (0)

No comments at this moment